Książki dla 2 latka

Wartościowa książka dla 2 latka – propozycje

Znane powiedzenie mówi: “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Wielu rodziców ma tę świadomość, dlatego też buduje dobre czytelnicze nawyki w swoich dzieciach od najmłodszych lat. Poniżej kilka propozycji dla tych, którzy rozglądają się za wartościowymi pozycjami dla 2-latków. 

Wartościowa książka dla 2 latka – propozycje

Opowiem Ci mamo: “Co robią auta?”, “Co robią pociągi?”, “Co robią samoloty?”, “Co robią mrówki” – to kilka pozycji z całej serii wydawniczej fantastycznych ksiażek wydanych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Ksiażki sa wydawane w twardej oprawie, mają też twarde strony, co uodporni je na małe rączki nienawykłe do kartkowania i uchroni przed przypadkowym rozerwaniem. Dostępne w formaice 20×28 cm, co zapewnia spory komfort przeglądania. Ksiażki te pomyślane są w taki sposób, by dostarczać zarówno podstawowych informacji na tytułowy temat, jak i nieco ciekawostek. To książki, do których dzieci wracają wielokrotnie. 

“Jesień na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner, wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry i kolejne części o pozostałych porach roku przedstawiające tę samą ulicę, jej mieszkańców i otoczenie to kultowa seria, którą kochają tak dzieci jak i rodzice w 15 krajach świata. To tytuły, które rosną z dziećmi i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Duży format, twarda oprawa, starannie wykonane ilustracje oraz bogactwo detali sprawiają, że sięga się po nie wielokrotnie.

“Jano i Wito w trawie” Wioli Wołoszyn oraz kontynuacje przygód tych dwóch jakże uroczych, tytułowych bohaterów w kolejnych ksiażkach to zdecydowanie pozycje, których nie powinno zabraknać w biblioteczce 2-latka. Twarda oprawa i takie też strony, ciekawe, staranne ilustracje oraz oszczędna ilość tekstu sprawia, że mały czytelnik nie będzie przytłoczony, ale z ciekawością zarejestruje to, co się dzieje w danej historii. Raz będzie to oglądanie mieszkańców traw, raz wizyta na wsi, innym razem w leśnej gestwinie. 

Powyższe propozycje to publikacje sprawdzone przez setki tysięcy dzieci w Polsce. Jeśli szukasz ksiażki dla 2 latka, to każda z tych pozycji będzie strzałem w dziesiatkę.